بازاریابی محتوا، حال و آینده بازاریابی

محتوای اثرگذار، قلب بازاریابی شماست!

 

 

امروزه مشتریان از تبلیغات فراری اند. به محض شروع تبلیغات تلویزیونی، کانال را عوض می کنند. بی توجه از کنار تبلیغات در مجلات عبور می کنند و جواب سوال های خود را با جستجو در اینترنت پیدا می کنند؛ روشی که دیگر به آن عادت کرده اند..

 

بازاریاب های باهوش به خوبی درک کرده اند که اثرگذاری تبلیغات و بازاریابی مرسوم ، دقیقه به دقیقه کمتر می شود. اما راه بهتری وجود دارد:  بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا دقیقا چیست؟

 

بازاریابی محتوا روشی استراتژیک در بازاریابی است که تمرکز آن بر تولید محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم با هدف تبدیل مخاطبان و مشتریان بالقوه به مشتریانی سودآور است

 

هدف بازاریابی محتوا، جذب و نگهداری مشتری از طریق تولید محتوای ارزشمند و مرتبط به صورت مداوم و با نیت تغییر رفتار اوست. باید توجه داشت که در بازاریابی محتوا بحث بر سر مالکیت رسانه است، درست بر خلاف تبلیغات مرسوم که شما برای مدت زمانی محدود فضای رسانه  دیگری اجاره می کنید.

 

در بازاریابی محتوا بحث بر سر مالکیت رسانه است، درست بر خلاف تبلیغات مرسوم که شما برای مدت زمانی محدود فضای رسانه دیگری اجاره می کنید.

 

بازاریابی محتوا هنر برقراری ارتباط با مشتری، بدون فروش محصول به اوست؛ یک بازاریابی بدون وقفه. به جای بحث درباره محصولات و خدمات خود، اطلاعاتی را ارائه می کنید که خریدار شما را آگاه‏تر می کند. اساس استراتژی بازاریابی محتوا این است که اگر ما به عنوان کسب و کار ها به خریداران خود اطلاعات ارزشمند، مرتبط و مداوم ارائه کنیم، آنها در نهایت، این عمل ما را با وفاداری خود پاداش خواهند داد.

 

و آنها واقعا این کار را می کنند!

 

در حال حاضر، بازاریابی محتوا توسط شرکت های بزرگ دنیا نظیر Microsoft ,Redbull ,Adobe ,John Deere و… انجام می شود.

 

محتوا ، امروز و فردای دنیای بازاریابی است.

 

یکبار دیگر به تعریف بالا از بازاریابی محتوا برگردید؛ ولی این بار کلمات “ارزشمند” و “مرتبط” را حذف کنید. نتیجه چه می شود؟ زباله بی ارزشی که شرکت های مختلف، همواره با هدف فروش محصولات خود در مقابل مخاطبین قرار می دهند. شرکت ها مدام در حال ارسال اطلاعات به ما هستند. در بسیاری از اوقات، محتوای ارسالی آنها نه مرتبط است و نه ارزشمند!

 

در این فضای آشفته که روزانه انبوه پیغام های بی ارزش، برای هر فرد ارسال می شود، اهمیت “بازاریابی محتوا” بیش از پیش نمایان می شود. بازاریابی محتوای خوب، مخاطب را میخکوب میکند…او را مجبور به مطالعه می کند…فکر او را درگیر میکند…و وادارش می کند واکنشی نشان دهد….و البته همه این کار ها را به شیوه ای متفاوت انجام می دهد.

 

کلمات "ارزشمند" و "مرتبط" را حذف کنید. نتیجه چه می شود؟ زباله بی ارزشی که شرکت های مختلف، همواره با هدف فروش محصولات خود در مقابل مخاطبین قرار می دهند.

 

بازاریابی بدون محتوای خوب غیرممکن است!

 

صرف نظر از استراتژی ها و تاکتیک هایی که شما برای بازاریابی به کار می برید، بازاریابی محتوا می بایست جزء لاینفک فرآیند بازاریابی شما باشد؛ نه همچون جزیره ای دورافتاده در سرزمین بازاریابی کسب و کار شما.

 

بدون نظر

13

نظر شما چیست

بیست + 9 =