بازاریابی محتوا چیست؟

و چرا لازمش دارید

 

چرا باید از بازاریابی محتوا بدانید؟ چون با استفاده از آن در کسب و کار خود، می توانید یک مزیت مهم را در رقابت با دیگر کسب و کارهای فعال در صنعت خود ایجاد کنید.

 

بازاریابی محتوا، فراهم کردن و به اشتراک گذاشتن محتوایی ارزشمند، برای جذب مشتری بالقوه، و تبدیل آن ها به مشتری، و در نهایت تبدیل مشتری به خریدار دائمی و وفادار است. نوع محتوایی که به اشتراک می گذارید، مستقیما به آنچه که می فروشید ارتباط دارد.

 

به واقعیت های زیر دقت کنید:

 

  • افراد روز به روز توجه کمتری به تبلیغات می کنند، تبلیغات مرسوم به تدریج کم اثر شده است.
  • مشتریان بیشتر از گذشته به دنبال اطلاعات مفید هستند.
  • افراد محتوای کاربردی را دوست دارند و آن را در اینترنت جستجو می کنند.
  • محتوای جذاب از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و پخش می شود.
  • کاربران نظرات همدیگر را درباره محصول با هم درمیان می گذارند.

 

واقعیت هایی از جنس موارد بالا، زمین بازی بازاریابی و تبلیغات را تغییر داده است. و در هر تغییر، تهدید ها و فرصت هایی نهفته است.

 

بازاریابی محتوا، فراهم کردن و به اشتراک گذاشتن محتوایی ارزشمند، برای جذب مشتری بالقوه، و تبدیل آن ها به مشتری، و در نهایت تبدیل مشتری به خریدار دائمی و وفادار است.

 

بازاریابی محتوا به دنبال آن است که با انطباق فعالانه با فضای جدید، فرصتی جدید بیافریند و بیشترین منفعت را متوجه کسب و کارها کند.

 

و اما بازاریابی محتوا چیست؟

 

تعریف های مختلفی از بازاریابی محتوا وجود دارد که هر یک از زاویه ای به آن پرداخته اند. در تعریفی که موسسه بازاریابی محتوا ارائه کرده است، بازاریابی محتوا “یک تکنیک بازاریابی برای خلق و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم است، به منظور جذب کردن مخاطب مشخص و تعریف شده با هدف برانگیختن عملی سودآور از سوی مشتری “

 

بازاریابی محتوا "یک تکنیک بازاریابی برای خلق و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم است، به منظور جذب کردن مخاطب مشخص و تعریف شده با هدف برانگیختن عملی سودآور از سوی مشتری "

به عبارت دیگر، مشتریانتان را همراهی می کنید تا شما را بشناسند، دوستتان بدارند، و به شما اعتماد کنند. آنها را درباره محصول خود آموزش می دهید و نهایتا او را با کسب و کار خود درگیر می کنید.

 

بازاریابی محتوا تکنیکی از بازاریابی است که با ارائه یک محتوای منسجم و مرتبط با کسب و کار و محصولتان، که برای مشتریان نیز جذاب و ارزشمند است، مخاطبان را جذب می کند و آن را ترغیب به انجام یک عمل مشخص می کند.

این عمل می تواند خرید محصول یا خدمات شما، ثبت اطلاعات تماس در وب سایت شما، عضویت در خبرنامه، شرکت در رویدادی ویژه و … یا هر عمل دیگری باشد که شما تعریف کنید.

 

مخاطبان به طور دقیق تعریف می شوند و برای آنها در هر مرحله از چرخه زندگی مشتری، استراتژی و برنامه ای معین ترتیب داده می شود. مراحل تعریف شده برای مخاطبان منحصر به زمان قبل از خرید نیست و بازاریابی محتوا پس از انجام عمل خرید هم مشتریان را تنها نمی گذارد.

 

راز بازاریابی محتوا انتقال ارزش به مخاطب است.

 

راز بازاریابی محتوا انتقال ارزش به مخاطب است. اگرچه اهمیت بازاریابی محتوا با همه گیر شدن اینترنت بیش از گذشته مشخص شد، اما امروز این تکنیک بازاریابی به عنوان قلب فعالیت های بازاریابی یک کسب و کار  کمک می کند تا صدای منحصر به فرد کسب و کار به گوش مخاطب برسد.

این روش از بازاریابی، برای کسب و کار و محصول شما یک رسانه کارآمد می سازد.

 

در کشور ما بازاریابی به روش محتوایی هنوز در گام های اولیه خود قرار دارد؛ و این فرصتی را برای کسب و کار ها فراهم می کند که اولین های صنعت و بازار خود در استفاده از مزیت های بازاریابی محتوا باشند.

 

از بازاریابی محتوا بیشتر بدانید و از قدرت آن در کسب و کار خود استفاده کنید.

بدون نظر

29

نظر شما چیست

دو − 1 =