عبور از بحران

بحران

فرصتی است

سوار بر بادهای ویرانگر

– ضرب المثل چینی

 

 

قبل تر گفتیم که رفتار خریداران تغییر کرده است و به علت این تغییر فضای بازاریابی سنتی و تبلیغات مرسوم دچار بحران شده است: بحران تاثیرگذاری. بهترین توصیف برای حال و روز کنونی تبلیغات و بازاریابی سنتی این است که مشتری جدید نمی آورد.(اگرچه شاید با نبودنش مشتری از دست برود)

 

اما مدیران کسب و کار و بازاریابی امروز فرصت آن را دارند تا فرآیند های خود را با استراتژی های نو بازطراحی کنند. آن را با محتوا قدرتمند کنند و بادی را که مدتی است در فضای کسب و کار وزیدن گرفته به باد موافق بدل کنند.

 

 

چهار نکته ای که درادامه می آید، اساسی ترین مواردی است که برای بازطراحی برنامه بازاریابی باید به آنها فکر کنید. نکاتی که برای پروراندن محتوا در زمین کسب و کار شما هستند. اگر می خواهید فرآیند های موثر برای فعالیت های بازاریابی خود بسازید، این ها سنگ بناهای شما هستند:

 

 

  • بدانید چه کسی “هستید”.

 

کسب و کار شما آمده تا چه کاری بکند؟ عوامل متمایزکننده محصول یا خدمت شما چیست؟ ویژگی منحصر به فرد شما چیست؟ سازمان شما در چه چیزی بهترین است؟

 

 

  • بدانید چه کسی “هستند”.

 

مشتریانی که می خواهید برایشان محصول یا خدمت تولید کنید که هستند و کجایند؟ آیا پس از آن که به مدت طولانی نادیده شان گرفته اید، جای دیگری ریشه دوانده اند؟ ویژگی های شخصیتی(customer persona) مشتریانتان را می شناسید؟ آنها مشتاق چه چیزی هستند؟ چه کسی بر آنها رهبری می کند؟ چگونه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید؟

 

 

  • برای وفادار کردن آنها چه محتوایی باید بسازید.

 

داستان شما چیست و چگونه تعریفش می کنید؟ چگونه داستان های جذاب میسازید که مشتریانتان را تغذیه کند و دنبال کنندگان مشتاق برایتان بسازد؟ فقط به محتوا نیاز دارید یا ابزارهای دیگری هم احتیاج است؟ مشتریان شما به چه چیزی بیش از همه علاقه دارند؟ چه اطلاعات و دانشی می توانید به آنها منتقل کنید تا به طور طبیعی به خرید از شما تمایل پیدا کنند؟(اینجا جایی است که در استراتژی خود باید فرق بگذارید بین محتوایی که به ندرت کمک کننده است، محتوایی که فقط بحث و گفتگو ایجاد می کند، و محتوایی که به فروش می انجامد)

 

 

  • پیوسته نظارت کنید.

 

گروه های مشتریان سیالند. آنها به طور طبیعی رشد می کنند، کوچک می شوند، ادغام می شوند و محو می شوند. به چگونگی تغییرات آنها توجه کنید. نظارت پیوسته بر آنها فرآیندهایتان را موثرتر می کند. روش هایی را برای اندازه گیری تاثیر محتوا طراحی کنید. راه های مختلفی برای سنجش وجود دارد. راه هایی که بسته به پرسونای مشتری و نوع محتوا متفاوتند.

 

بازاریابی محتوا یک فرآیند انتقالی جدید برای عبور از بحران است. انتقال از بازاریابی برای خریداران گذشته به بازاریابی برای خریداران کنونی و آینده. اگر به دنبال اثربخشی بیشتر در بازاریابی خود هستید، محتوا می تواند و باید بخش مهمی از برنامه بازاریابی شما باشد.

بدون نظر

15

نظر شما چیست

5 × 1 =