…و سرانجام کارما متولد شد.

 

همی دور مانی ز رسم کهن

براندازه باید که رانی سخن

بیندیش و این را یکی چاره جوی

سخن های خوب و به اندازه گوی – فردوسی

 

اگر سالها پیش تر ازین به ما می گفتند که در آینده، حرفه ای به نام مدیر داستانگویی(Chief Storytelling) وجود خواهد داشت، باورمان می شد؟! به ویژه این که این حرفه درون دنیای کسب و کار و بازاریابی خواهد بود و نه ادبیات و هنر!

 

اما حالا نه تنها این موقعیت حرفه ای وجود دارد، بلکه در کنار مدیرارشد محتوا (Chief Content Officer) از اجزاء کلیدی سازمان های پیشروی امروزی است و رفته رفته بر اهمیتشان نیز افزوده می شود.

 

واقعیت این است که در دنیای امروز مفهوم داستان و محتوا ارزش بالایی پیدا کرده اند. یا بهتر بگوییم ارزش خود را بازیافته اند. ما به کمک تکنولوژی، ابزار ها و روش های ارتباط را متحول کرده ایم. هزینه ها را پایین آورده ایم و کیفیت را بالا برده ایم و دغدغه “چگونه” گفتن و “با چه” گفتن به اندازه زیادی فروکش کرده است؛ و درست در همین زمان دغدغه ای اصیل تر سر برآورده: “چه گفتن.

 

دغدغه "چگونه" گفتن و "با چه" گفتن به اندازه زیادی فروکش کرده است؛ و درست در همین زمان دغدغه ای اصیل تر سر برآورده: "چه" گفتن.

 

داستان گویی دیگر فقط به ادبیات تعلق ندارد. نوشتن مقاله های آموزشی مختص به دنیای دانشگاهی نیست و خلق تصویر و صدا و انیمیشن فقط در حوزه هنر تعریف نمی شود. دنیای کسب و کار امروز تشنه به کار گیری آن ها در قالب فرآیندی موثر است.

 

از سوی دیگر مشتریان آزموده تر از قبل شده اند و راه ترغیب آنها دیگر دعوت صریح از آنها برای استفاده از یک محصول یا خدمت از طریق آگهی های تبلیغاتی نیست. باید برای مشتریان و مخاطبان، جذاب و درگیر کننده بود، به آنها چیزی ارزشمند یاد داد و به ارزشهایشان احترام گذاشت تا بمانند، با ما کارکنند و وفادار به ما و برندمان شوند.

 

بازاریابی محتوا محملی است برای اندیشیدن به این مفاهیم و به کارگیری این نگاه جدید.

 

امروز گفتن “سخن های خوب و به اندازه” فقط نشانه خردمندی و درایت نیست، بلکه یک الزام در اقتصاد کسب و کار است. کمپین های تبلیغاتی و برنامه های استراتژیک بازاریابی بدون برنامه ای منسجم برای گفتن “سخن های خوب و به اندازه یا همان استراتژی های محتوا ابتر و کم توان هستند.

 

کارمــــا متولد شد تا بستری باشد برای گفتن و شنیدن از محتوا.

 

تحقیقات اولیه را درباره توسعه محصولات و خدماتی که نیاز امروز کسب و کارهای ایرانی در زمینه بازاریابی محتواست، انجام داده ایم؛ راه حل های متنوعی که بتوانند منافع بازاریابی محتوا را متوجه شرکت ها و افراد کنند.

 

آمده ایم که بمانیم و و یگانه راه ماندن را ارائه ارزش می دانیم.

نیک می دانیم که مهمترین سرمایه ما برای ارائه خدمات با کیفیت به مشتریانمان، داشتن همکارانی متخصص و کارشناس است. ازین رو بالاترین حساسیت را برای اضافه کردن افراد به گروهمان لحاظ کرده ایم.

 

عصاره اهداف ما در مجموعه کارمـــا یک واژه بنیادین است: ارزش. آمده‏ ایم که بمانیم و یگانه راه ماندن را ارائه ارزش می دانیم. باور داریم که هر راهی غیر از این بیراهه است حتی اگر حاصلش تنعمی کوتاه مدت باشد.

 

1 نظر

19
  • نیما کامل

    با سلام و احترام
    ایده عالییه!
    سایت خوبی دارید

نظر شما چیست

پنج × 3 =