به راستی چرا بازاریابی محتوا؟

به این نظریه دقت کنید:

 

بازاریابی محتوا ایجاد یک رسانه است. و با این تفاوت که این رسانه(مجلات و روزنامه های چاپی، وب سایت های تخصصی، …) کمی سفارشی تر شده و به موضوعاتی خاص‏تر می‏پردازد.

 

بگذارید کمی براین موضوع تامل کنیم:

 

رکن اساسی در ترکیب بازاریابی محتوا -همانگونه که از نامش مشخص است- محتواست. محتوایی که مخاطب را درگیر کند، بر روی او و تفکراتش تاثیر بگذارد و نهایتا منجر به افزایش آگاهی نسبت به یک محصول یا خدمت گردد. و اما دومین رکن این ترکیب، بازاریابی است: نقطه جدایی بازاریابی محتوا از دیگر انواع رسانه درست همین جا و همین مفهوم است: بازاریابی. مگر نه این است که هدف بازاریابی افزایش فروش است؟! می توانید با یک مراجعه سردستی به فرهنگ لغات ازین موضوع مطمئن شوید.

ما در هر صنعتی که هستیم، باید محتوایی تولید کنیم که به مردم برای خرید و فروش اقلام مورد نیازشان کمک کند. و برای رسیدن به این هدف، عبور از جاده بازاریابی محتوا بهترین گزینه روی میز است.

 

بنابراین، نظریه ای که در ابتدا مطرح کردیم-بازاریابی محتوا همان رسانه است- همه حقیقت را درباره بازاریابی محتوا افاده نمی کند؛ بلکه بازاریابی محتوا با مشخصاتی که ذکر آن رفت، به زعم ما، چیزی فراتر از یک رسانه سفارشی شده است.

 

بازاریابی محتوا یک فرصت است؛ فرصتی فوق‏العاده که شرکت ها و سازمان ها می توانند از آن بهره ببرند و در جریان فکری مخاطبان در ارتباط با صنعت خود تاثیرگذار باشند.

 

ازین پس در مقالات آموزشی کارمـــا بیشتر از بازاریابی محتوا خواهید شنید.

بدون نظر

12

نظر شما چیست

بیست + هجده =